Мейдстоун Юнайтед, който не е в лигата, зашемети Ипсуич Таун с огромно разочарование за Купата на Англия
Снимка: skynews.com
Sky News | 2024-01-27 | 20:25:04

Междувременно Мейдстоун е четвърти в Националната лига на юг, която не е в Английската футболна лига.

Въпреки събирането само два удара за целия мач срещу 38 на Ипсуич, отборът изуми Ипсуич на собствения им стадион на Портман Роуд, успявайки да спечели с 2-1.

Мениджърът на Мейдстоун Джордж Елокоби беше обзет от емоции след края на мача, признавайки, че „има няколко сълзи“.

„Дойдохме в Ипсуич Таун, те летят високо в Чемпиъншип, нашата група играчи да бъдат аплодирани и аплодирани е просто невероятно,“ каза той пред BBC.

„Всичко е свързано с нашата група играчи, нашата общност, историята е създадена отново. Това е магията на ФА Къп и трябваше да повярваме.“

Изображение: Феновете на Мейдстоун Юнайтед празнуват

Победата означава, че Мейдстоун ще участва в жребия за петия кръг, където могат да се изправят срещу Манчестър Сити, Ливърпул или Манчестър Юнайтед.

Клубът вече е натрупал £231 375 в наградния фонд по пътя си към четвъртия кръг и въпреки че вече бяха нокаутирали съперниците от Лига Втора и Лига Първа, Ипсуич беше стъпка по-нагоре в класа. други надежди за промоция Лестър, но все още беше еднопосочен трафик в началото.

След 43 минути на почти постоянен натиск върху вратата на Madistone, се стори въпрос на време да пристигне откриването.

>Изображение: Сам Корн след вкарването на втория гол на Мейдстоун Юнайтед

Стана правилно - въпреки че, учудващо, отиде при екипа извън лигата.

Мейдстоун проби от корнер и висок пас на Лиам Соул намери Ламар Рейнолдс, който прехвърли вратаря на Таун Кристиан Уолтън с левия си крак от 18 ярда, за да предизвика хаос.

Прочетете повече:
Клоп е „много проницателен“ да напусне Ливърпул, казва Ходъл
Фенове освиркващите расистко малтретирани играчи са „абсолютни клоуни“

Ипсуич отвърна на удара в 56-ата минута, когато Джеръми Сармиенто изби в ъгъла.

Но Сам Корн от Мейдстоун беше този, който щеше да отбележи следващият - и последен - гол в мача, тъй като отборът на Елокоби успя да премине към петия кръг.

Източник: skynews.com